Tipy pro focení SELFIE mobilem

Dnešní článek je na téma, jak fotografovat sami sebe, na co nesmíme zapomínat při focení selfie.

Ruku na srdce, kolik potřebujte vyfotit fotek aby bylo vaše selfie podle vás dokonalé?

Když fotíte sebe, nikdy nespěchejte, nenechte se nikým rušit, jen se soustřeďte na samotné focení.

Zeptali jste se někdy sami sebe: “Co mám udělat abych byl více fotogeničtější?” Moje rady vám nejen pomohou vypadat dobře na vašich fotkách, ale vzniklé fotografie vám pomohou i získat lepší sebevědomí.

Focení z nadhledu

Snímky pořizovány s nadhledu jsou vždy věrohodnější a kompozice je i estetičtější. Chcete-li se přesvědčit na vlastní oči, udělejte běžnou fotografii a teď fotografii s nadhledu. Porovnejte. Co tomu rozdílu říkáte?

Je také dobré experimentovat s různými úhly pohledu. Zatímco jeden úhel může fungovat pro někoho jiného, ​​nemusí fungovat pro vás. Pohybujte fotoaparátem, mějte jej blízko i daleko a vyzkoušejte různé úhly, abyste zjistili, zda dokážete zachytit perfektní selfie.

Stíny

Drsné stíny a následné zvýraznění fotografie nejsou dobrou cestou k povedené selfie (pokud se nevnímáte jako umělecký předmět). Daleko lepší bude, když najdete rovnoměrný zdroj světla, který vám pomůže s dobrou selfie.

Světlo

Vnitřní osvětlení může na vašich fotografiích způsobit mnoho nežádoucích stínů a nepřirozených odstínů. Pokud je to možné, vždy používejte především přirozené sluneční světlo. Přirozené světlo udrží vaše portrétní fotografie jasné, vzdušné a přirozené.

Kompozice

Při fotografování je i důležité si uvědomit, kde stojíte a co je okolo vás! Na internetu najdete spoustu fotografií kde mají fotografované objekty okolo sebe nepořádek, bohužel na některých fotografiích najdete i velmi osobní věci, které jsou určeny jen pro vaše oči. Proč se to děje? Odpověď je snadná, fotografovaný objekt se moc soustřeďuje především sám na sebe a úplně zapomene co je okolo něj.

Vyhněte se přednímu fotoaparátu

Přední kamera v telefonu váš obličej zkresluje až deformuje. Pokud je to možné, měli byste použít především zadní fotoaparát. Nejjednodušší způsob použití zadní kamery je s využitím zrcadla. Pochopitelně nedávejte telefon před obličej, fotíte snad své selfie ne telefon.

Focení za pomocí stativu a focení bez stativu

POUŽITÍ STATIVU

Chcete-li pořizovat fotografie celého těla, budete potřebovat stativ. Jinak bude vaše postava zdeformovaná, já tomu říkám, že budete jak protáhlá okurka.

Díky stativu nebudou vaše fotografie omezovány prostorem, můžete pořizovat snímky z různých úhlů. Na trhu je spousta stativů, nepotřebujte žádný profesionální stativ na 10 kg fotoaparát. Raději si vyberte takový, který se vejde do všech zavazadel která běžně u sebe máte. Tady opravdu platí, že v jednoduchosti je krása.

BEZ POUŽITÍ STATIVU

Stále můžete fotografovat sami bez stativu, ale tuto metodu ne vždy doporučuji.

Pokud fotografujete doma, můžete mobilní telefon umístit třeba na stůl, parapet, knihovnu.

Pokud jste na veřejnosti … nedoporučuji to. Ať vás ani nenapadne ho někam odkládat.

Náhlý náraz větru může způsobit pád mobilu. Napadá mě i další důvod proč mobil nedávat z ruky.

Dalším jednoduchým řešením je použít selfie tyč. 

Samospoušť

Samospoušť je skvělá funkce, máte dost času se na fotografování připravit a při focení více osob jste i vy na fotografii. Čas na samospoušti bohatě stačí nastavit na 5 sekund. Před focením se ujistěte, že na vás zbylo místo v oblasti kterou fotíte ať nemusíte focení opakovat. Tento druh focení je neohrabaný, únavný a zabere spoustu času. Pokud fotografujete na veřejném místě je opravdu dobré co nejdříve pořídit snímek a jít zas dál.

Vstávat

Ranní fotografie jsou vždy krásnější, fotografie kde nejste nervózní z toho jak na vás davy koukají je pochopitelné, focení na veřejnosti znervózňuje i profesionální modelky.

Série fotek

Umí váš mobilní telefon sériové focení? Když ano tak se nebojte toho využít. Tímto způsobem můžete změnit svoji polohu obličeje několikrát, vždy jen mírně pootočte obličej. Za cca třicet sekund získat přibližně 40-50 různých fotografií. Bylo opravdu divné, když by se vám ani jedna fotografie nezdála dobrá.

Pózování

Nebojte se pózovat, to, že si myslíte, že se moc a divně kroutíte neznamená, že výsledná fotografie bude divná. Právě na opak. Různé úhly můžou vyzdvihnout vaši postavu, pochopitelně i na opak.

Několik způsobů, jak můžete do svých póz přidat šmrnc: Vykročte nohou lezce do strany, opřete se o zeď, sedněte si na zem a opřete se o jednu nohu, sáhněte si do vlasů, použijte nějaké rekvizity jako je třeba sklenice, šálek kávy aj.

Přidejte pohyb

Pohyb na fotografiích je dalším ověřeným způsobem, jak zachytit dynamické fotografie. Nebojte se rozmazaného pozadí, nebojte se pohybu vlasů, nebojte se pohybu rukou.

Konzultace

Nikdy není na škodu někomu ukázat vaše fotografie než je dáte na internet. To, že se něco líbí vám, neznamená, že je tomu tak i u druhých. Toto pravidlo platí i obráceně. Až získáte dost zkušeností, pak klidně poslechněte svou intuici, v začátcích raději ne.

Úprava fotografií

Jednoduchými úpravami se z dobrého obrázku stane ještě lepší obrázek! Mnoho úprav není vždy přínosem. V tomto případě, je méně často více.