Než začnete fotit, vytvořte si plán a domluvte se přesně s modelkou nebo modelem co máte v plánu

Plánovat a domluvit si pravidla je základní podmínkou pro vznik pěkných fotografií. Předcházet nedorozumění je při focení aktů vždy na místě. Nikdy netlačte na pilu! Fotograf musí seznámit modelku nebo modela s tím co má v plánu. Vše je o důvěře, fotograf musí průběžně ukazovat fotografovanému objektu co vyfotil a jak. Co není schváleno je ideální ihned mazat.

Zkuste černobíle fotografie

Fotografování aktů je úplně ideální na černobílou fotografii. Výsledná fotografie může být tajemná, ale to hlavní, na černobílé fotografii je vidět každý nedostatek fotografie. Proto si každý fotograf který si troufne musí dobře rozmyslet kdy udělá cvak.

Udržujte náladu uvolněnou a zábavnou

Při fotografování tohoto tématu nesmí být cítit nervozita. Bez dobré nálady to prostě nepůjde.

Zahřejte místnost

Ujistěte se, že je zapnuté topení! Předpokládám, že do chladné místnosti se nikomu svlékat nebude chtít. Stejně tak saunu nemá každý v oblibě.

Domácí studio je velké plus

Ne každý je ochotný se svléknout někde kde ho může „okukovat“ někdo další než jen fotograf. Proto doporučuji aspoň pro méně zkušené využít domácího studia. Soukromí a teplá místnost s vhodným pozadím může i z nezkušené udělat rázem mistry.

Sony Alpha A7 mark III – základní model nové řady A7 je vybavený 24megapixelovým Exmor R BSI CMOS fullframe senzorem, BIONZ X obrazovým procesorem s front-end LSI, ostřící systém pracuje na kombinaci technologií fázové a kontrastní detekce, sekvenční snímání je rychlostí až 10 snímků za vteřinu, nahrává videa v rozlišení UHD 4k 30p s S-log i HLG gamma profily. Nadchne vás OLED hledáček s rozlišením 2,36 milionů bodů a klasický polohovací 3″ displej s dotykovými funkcemi. Nechybí ani 5osá stabilizace senzoru, rozšířený rozsah ISO 50-204800, USB-C 3.1, Wi-fi, NFC, duální sloty na karty a utěsnění proti vlhkosti a prachu. V sadě s tímto fotoaparátem je také objektiv Sony FE 35mm f/1,8.

SONY 7iii