Fotografování koncertů může být výzvou, ale s dobrým plánováním a technikou můžete dosáhnout skvělých výsledků, ať už používáte mobilní telefon nebo fotoaparát.

Zde je deset doporučení, jak fotit koncert:

Zvolte vhodné zařízení:

Mějte na paměti, že fotoaparáty s větším senzorem a odnímatelnými objektivy nabízejí obvykle lepší kvalitu fotografií než mobilní telefony. Nicméně moderní smartphony disponují výkonnými fotoaparáty, takže i s nimi lze dosáhnout skvělých výsledků.

Získejte co nejblíže:

Pokud je to možné, dostatečně se přiblížte ke scéně. To vám umožní zachytit detaily a emoce umělců. Buďte však ohleduplní ke zbytku publika a nebráňte jim v přístupu k zážitku.

Přizpůsobte nastavení expozice:

Koncerty často nabízejí dynamické osvětlení, které může být pro fotoaparát nebo mobilní telefon zmatečné. Experimentujte s nastavením expozice, abyste dosáhli správného vyvážení světla a zabránili přesvícení nebo podexponování snímků.

Používejte režimy s rychlým spouštěním:

Zajistěte si, že vaše zařízení je připravené okamžitě zachytit okamžik. Nastavte si režim rychlého spouštění a před samotným koncertem si ověřte, že máte dostatečný prostor na úložišti pro fotky.

Využijte manuální režim (pokud možno):

Pokud fotíte s fotoaparátem, snažte se použít manuální režim, abyste měli kontrolu nad nastavením clony, času expozice a ISO citlivosti. Tímto způsobem se můžete přizpůsobit různým světelným podmínkám a dosáhnout lepších výsledků.

Vyhýbejte se použití blesku:

Používání vestavěného blesku na koncertech obvykle není příliš efektivní a může rušit umělce i diváky. Spoléhejte na dostupné světlo a využijte jeho atmosféry pro vaše snímky.

Vyhledávejte emoce a momenty:

Koncerty jsou plné energie a emoce. Snažte se zachytit tyto okamžiky plné vášně, nadšení a interakce mezi umělci a publikem. Hledejte unikátní pózy, výrazy a gesta, která vystihují ducha koncertu.

Hrajte si s kompozicí:

Experimentujte s různými kompozičními technikami, jako je pravidlo třetin, různé úhly a výšky záběru. Nebojte se zkoušet nové perspektivy a vytvářet zajímavé a dynamické snímky.

Ovládejte reakci na rychlostní akce:

Koncerty jsou plné pohybu a rychlých akcí. Trénujte svou schopnost rychlé reakce a sledujte předpověditelné momenty, jako jsou skoky nebo kytarová sóla, abyste je mohli správně zachytit.

Upozorňujte na detaily: Mimo samotných umělců se zaměřte i na detaily, které dělají koncert jedinečným. Může to být například koncertní scéna, hudební nástroje, fanoušci nebo výrazy na tvářích lidí. Tyto prvky přidávají kontext a atmosféru vašim fotografiím.Pamatujte, že fotografování rockových koncertů je také o tom, užívat si hudbu a atmosféru. Nezapomeňte občas odložit fotoaparát nebo mobilní telefon a prostě se ponořit do koncertního zážitku.

Fotíme koncert - Pavel Hrejsemnou
CEO v IDEAIFY s.r.o. | firemní web | + autorské články

Pomáhám značkám vyprávět jejich příběhy a budovat si s publikem pevné vazby prostřednictvím poutavého obsahu | Specialista na obsahový marketing | Foto-video produkce | CEO & founder - IDEAIFY s.r.o.